لمینت در مقابل کامپوزیت

اگرچه لمینت و کامپوزیت هر دو با پنهان کردن نقایص دندان می توانند لبخند شما را بهبود ببخشند ، اما در روش و نحوه تأثیر آن بر وضعیت دندان اصلی تفاوت دارند. قبل از ثبت نام در هر روش ، باید گزینه های خود را مرور کنید. ما در زیر چندین شباهت و تفاوت اساسی ارائه داده ایم ، اما اگر شما علاقه مند به روکش یا لمینت هستید ، حتما قبل از تصمیم گیری با متخصص دندانپزشکی م کنید تا تصمیم بگیرید کدام گزینه برای شما مناسب است. دندانهای هر فرد متفاوت است ، و شما قبل از انجام یک عمل شدید باید مشاوره شخصی داشته باشید.

شباهت ها

    هر دو گزینه می توانند ظاهر دندانهای کج و نادرست را بهبود بخشند.

    هر دو گزینه می توانند لبخند سفیدتر و روشن تری به شما دهند.

    هر دو گزینه می تواند دندان ترک خورده یا تراشیده را پنهان کند.

    هر دو گزینه می تواند شکاف بین دندانها را بپوشاند.

    هر دو گزینه راحت هستند و ظاهری طبیعی دارند.

    هر دو گزینه از یک لایه نازک چینی تشکیل شده است.

    هر دو گزینه قوی ، با دوام و آسان برای نگهداری هستند.

    هر دو گزینه با گذشت زمان لکه دار نمی شوند و تغییر رنگ نمی دهند.

    هر دو گزینه برای ایجاد یک لبخند یکپارچه بصورت سفارشی ساخته شده اند.

    هر دو گزینه دارای برچسب قیمت مشابه هستند.

تفاوت

    کامپوزیت نیاز به برداشتن و تغییر شکل مجدد دندان اصلی (یا دندانها) دارند. برای ایجاد یک ظاهر طبیعی که حجیم و زیاد نیست ، دندانپزشک حدود 5 میلی متر از سطح دندان خارج می کند. مینای دندان برداشته می شود و تا زمانی که لمینت اعمال نشود ، دندان محافظت نمی شود. بنابراین اگر در آینده نیاز به برداشتن لمینت وجود داشته باشد ، یک بار دیگر دندان محافظت نمی شود. به عنوان یک راه حل طولانی مدت ، این برداشت دائمی مینای دندان ممکن است برای برخی از بیماران نگران کننده باشد. ونها را می توان در حدود دو بازدید قرار داد.

    لمینت همان عملکرد کامپوزیت را ارائه می دهند ، اما به همان اندازه تهاجمی نیستند. دندان اصلی بدون تغییر مانده و مینای دندان آسیب نمی بیند ، که برخی از بیماران به عنوان یک راه حل طولانی مدت ترجیح می دهند. برای رسیدن به این هدف ، لمینت بسیار نازک تر از روکش ها هستند (آنها به اندازه لنز تماسی ضخیم هستند) ، اما هنوز هم قوی و بادوام هستند. با این حال ، ممکن است در مقایسه با روکش ها کمی حجیم تر به نظر برسند و احساس کنند. به همین دلیل مهم است که اگر می خواهید یک لبخند طبیعی و بی نقص با لمینت داشته باشید ، یک دندانپزشک باتجربه انتخاب کنید. سرانجام ، لمینت سریعتر از روکش استفاده می کنند زیرا دندان ها از قبل تراشیده نشده اند.

منبع مقاله: https://wilkdental.com/lumineers-vs-veneers/


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: گزینه ,دندان ,لمینت ,کامپوزیت ,تفاوت ,روکش ,مینای دندان ,دندان اصلی ,برای ایجاد ,دندان محافظت ,داشته باشید
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سازمان امورعشایر/دفترساماندهی وهماهنگی امورعشایر ویدیو های روز تولید و فروش قالب وافل سقفی تیم نرم افزاری پایگاه سایبری استان خوزستان گلدان دریادلی های یک احساس مشاوره تجهیزات پزشکی و زیبایی علی بشارتی نیا ردلاو چت|مانی جون|ردلاو چت|ردلاو چت|ردلاو چت|ردلاو چت زندگی با عطر لیمو طنز کمدی